Školní rok 2022/2023

Zaměření školního roku 2022/23 z hlediska EVVO - Hospodářsky významné rostliny

Ukliďme Česko 24.9. 2022

Ukliďme Česko   24.9. 2022Celoroepublikový úklid byl vyhlášen na 17.září 2022. Kvůli deštivému počasí úklid Týnce n. L. proběhl v náhradním termínu 24. září 2022. Akce se zúčastnilo 38 dobrovolníků z řad žáků naší školy, 5 pedagog. pracovníků, několik rodičů menších žáků z 1. stupně a 1 naše bývalá žákyně. Nasbírali jsme 18 pytlů odpadu. Pytle na odpad poskytla naše škola. Odpad byl odvezen pracovníky Městského úřadu Týnec n. L. Všichni účastníci z řad dětí dostali sladkou odměnu - fairtradové tyčinky nebo čokoládu.

Výstava na stromech

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce.  Letos v týdnu od 1. do 8. října 2022 proběhl už 8. ročník zaměřený  na podmínky pěstování kávovníku v Kolumbii. I v našem městě proběhla tato akce. Na instalaci plakátů se podílelo několik žáků ze 2. stupně,  bývalá žákyně naší školy, která byla i členkou řídící skupiny pro Fairtrade. Lidé si mohli přečíst na jednotlivých plakátech umístěných na stromech před školou a na náměstí o problémech, se kterými se pěstitelé kávy potýkají: 1) s nízkými výkupními cenami, 2) s rostoucími náklady na jeho pěstování, 3) s nejistotou dobré sklizně, 4) s dopady klimatické změny.  Druhá sada plakátů byla vystavena na nástěnce v 1. budově, kde ji mohli využít učitelé se svými žáky.

Naše škola získala titul Fairtradová škola

Slavnostní předání titulu Fairtradová škola proběhlo v pátek 7. října v budově naší školy.  Přijel k nám zaměstnanec Fair tradu pan J. Jícha, aby nám tento titul předal. Po slavnostním předání titulu následovala zajímavá přednáška pro žáky ze 6.C a 7.A. Pan Jícha prostřednictvím prezentace žáky informoval o návštěvě krásné země - Kostariky, o Fair tradu. Žáci se dozvěděli řadu nových informací. V závěru pan Jícha odpověděl na několik otázek o Fairtradu a předal žákům dva fairtradové fotbalové míče.

Humanitární sbírka pro Psí útulek Kolín ke Dnu laskavosti

Humanitární sbírka pro Psí útulek Kolín ke Dnu laskavostiHumanitární sbírka proběhla na 1. i na 2. stupni naší školy ve dnech 14. a 15. listopadu. Žáci i pedagogičtí pracovníci přinesli: piškoty, psí konzervy, psí granule, staré deky a ručníky, hračky, vodítka, psí kosmetiku. Všechny vybrané věci a obrázky pejsků, které malovali žáci ve školní družině a ve třídě 2.A byly odvezeny do Psího útulku Kolín. Pracovníci útulku byli velmi mile potěšeni a překvapeni takovým množstvím přivezených věcí. Dne 15.11. umístili na svůj FB Psí útulek Kolín několik fotek z předávání a poděkování naší škole. Všichni žáci, kteří pomáhali s vybíráním věcí, jejich přenášením a nakládáním do auta, byli odměneni fairtradovými čokoládami.

Obrázky pro Psí útulek Kolín

Obrázky pro Psí útulek KolínI v letošním školním roce nakreslili žáci z 1. stupně obrázky psů pro Psí útulek Kolín ve školní družině pod vedením paní vychovatelky H. Novotné a ve třídě 2.A pod vedením paní učitelky P. Ostrížové.

Soutěž ve sběru mobilů

Soutěž ve sběru mobilůI letos jsme se v rámci Recyklohraní zapojili do sběru mobilů. Na naší škole proběhla školní soutěž ve sběru mobilů, která byla ukončena 31.1.2023. Celkem bylo vybráno 160 mobilů. Tři nejlepší sběrači: Adam Kováč z 5.A, Izabela Zubková ze 7.A a Eliáš Koláčný z 5.B byli odměněni diplomy, bloky a fairtradovými čokoládami.

Ukliďme Česko 1. dubna 2023

Ukliďme Česko 1. dubna 2023Celkem 16 dobrovolníků z řad žáků, pedagogických pracovníků, dále 2 rodiče a 1 bývalá žákyně přišli pomoci uklidit kolem rybníků. Nejmladším účastníkem této akce byl žák R. Kurz z 1.A. Celkem byly nasbírány 3 pytle odpadu. Pytle poskytla naše škola, odpad byl odvezen pracovníky technických služeb Městského úřadu v Týnci nad Labem. Úklid byl zpestřen výlovem rybníka. Žáci viděli vylovené ryby, jejich vážení a přenášení do druhého rybníka. Všichni žáci dostali za odměnu fairtradovou čokoládu. Byly nalezeny různé kuriozity - např. staré rádio, zavařený kompot. Všem účastníkům patří velké poděkování za jejich čas, snahu pomoci a práci.

Biologická olympiáda - okresní kola kat. D a C

Biologická olympiáda - okresní kola kat. D a CTéma pro letošní školní rok bylo Bezlesí. Do okresního kola v kategorii D postoupila E. Brunclíková ze 7.A, která zde obsadila pěkné 4. místo. Ve starší kategorii C soutěžila za naši školu P. Phan, která obsadila 1. místo s náskokem 13 bodů a postoupila do krajského kola.