Školní rok 2017/2018

Evropský dům - 21.-22.11. 2017

Během listopadu vyrazili žáci 5. ročníků na exkurzi do Evropského domu v Praze. Než žáci došli k Evropskému domu, prošli se po centru Prahy- mohli si prohlédnout Jindřišskou věž, Václavské náměstí, pasáž Světozor, Františkánské zahrady a Kostel Panny Marie Sněžné. Dozvěděli jsme se spousty informací o Evropské unii, rovněž jsme shlédli krátký film o Evropské unii. Poté děti pracovali ve skupinách a nakonec dostali i hru a letáky k EU. Nezbývalo nic jiného, než vyrazit směr Týnec nad Labem. Exkurze se všem líbila.

Etiketa - 2. - 3.11. 2017

Dne 2. a 3.11. 2017 se zúčastnily 3. až 6. třídy přednášky o etiketě. Mnozí z nás nevěděli, co si pod tímto pojmem představit. Paní lektorka náš učila, jak se správně chovat v určitých situacích. Připomněli jsme si zásady slušného chování – pravidla při zdravení, dávání přednosti, vcházení do místnosti a restaurace… Líbilo se nám, že jsme si mohli vše i prakticky vyzkoušet. Rozdělili jsme se do skupin a při scénkách jsme si různé situace zahráli. Přednáška se nám líbila.

Ústní hygiena - 18.-19. 9.2017

V pondělí 18. a úterý 19. září přijely do naší školy slečny z vysoké školy, aby udělaly přednášku pro 1.-9. třídu o zubní hygieně. Naučili jsme se, jak správně čistit zuby a jak by měl vypadat správný kartáček. Děti se zapojily tím, že si přinesly svůj kartáček a také si vyzkoušely techniku čištění. Přednáška byla zajímavá, poučná a praktická.

Kyberšikana - 7.12. 2017

Dne 7. září byla pro žáky 8.-9. ročníků uspořádána přednáška o kyberšikaně. Přednáška pojednávala o šikaně přes sociální sítě, zesměšňování přes internet, vydírání atd. Po této přednášce jsme si udělali mezi žáky průzkum, zda se jim přednáška líbila a něco nového jim dala. Žáci měli na výběr z pěti možností a většina žáků hodnotila přednášku kladně.

Souhrnné informace ze školní družiny pro rok 2017/2018